воскресенье, 12 февраля 2017 г.

Технології Веб-квест та Блог-квест

Технології  Веб-квест та Блог-квест

Сьогодні у зв’язку з поширення розвитку ІКТ технологій,  із необхідністю підготовки студентів до самоосвіти, важливого значення набуває ресурсно-орієнтоване навчання  – комплекс методів та засобів навчання, націлених на цілісний підхід до організації навчального процесу, який зорієнтований не тільки на засвоєння знань і набуття навичок, але і на тренінг здібностей самостійного й активного перетворення інформаційного середовища шляхом пошуку і практичного застосування інформаційних ресурсів, зокрема, освітніх інтернет-ресурсів. Одним із засобів організації ресурсно-орієнтованого навчання є технологія веб-квест, яка на сьогодні недостатньо висвітлена у сучасній педагогічній літературі.

Проблему використання Веб-квестів та їх розробки активно вивчають іноземні та вітчизняні науковці. Існує два погляди на поняття веб-квест: веб-квест - як освітній продукт та веб-квест - як освітня технологія.

Розвиток інтерактивної технології Веб-квест, її інтеграція з технологією Блогів зумовили появу технології Блог-квест.


Онлайн-дошка в освітньому процесі

Онлайн-дошка в освітньому процесі

 У шкільній освіті завжди застосовували і досізастосовують найрізноманітніші види наочностіРоль їх впроцесі навчання виняткова. Особливо в тому випадку, коли використання наочних засобів не зводиться до простого ілюстрування з метою зробити навчальний курсбільш доступним і легким для засвоєння, а стає органічною частиною пізнавальної діяльності учня, засобомформування і розвитку не тільки наочно-образного, а йабстрактно-логічного мислення. Це в свою чергу вимагає суттєвої переробки і зміни традиційних наочнихзасобів навчання, які повинні стати динамічними, інтерактивними та мультимедійними.


Стрічка часу

Стрічка часу- ще один спосіб візуалізувати навчальний матеріал 



Стрічка часу завжди була потужним інструментом візуалізації інформації. Поряд з поняттям стрічка часу хочеться сказати ІСТОРІЯ. Але чомусь на інших предметах такий цікавий та зручний спосіб показати хронологію подій  використовується мало. Окрім того, коли в арсеналі вчителя не було інформаційних технологій, щоб використовувати стрічку часу, її необхідно було створити за допомогою папіру, олівців, картинок, щоб вона була цікавою.

Малюємо он-лайн

Розваги он-лайн. Малювалки

Інколи розважитись хочуть не тільки діти, а й дорослі. Щонедавно зловила себе на цій думці, але все звісно, залежить від того, як вам подобається розважатись, від ваших уподобань тощо.

Ніколи не думала, що можу захопитись звичайними дитячими малювалками, звісно, що не зовсім малювалками, а незвичайними, нестандартними, цікавими...

Подивіться, які виходять шедеври! І ви , навіть якщо не маєте хисту до малювання, не зможите відірватись, поки не створите щось своє.

Використання Google docs

Цікаві ідеї використання Google docs для співробітництва, обміну інформацією та підвищення власної продуктивності. 




Сервіс Google docs пропонує широкий набір інструментів для роботи з документами, можливо, не про всі ми і підозрюємо. Ось перелік деяких з них:


Інфографіка

Інфографіка - прийом візуалізації, який є ефективним засобом комунікації


Візуалізація є основою сучасного інформаційного простору, адже без відповідних зорових образів неможливо уявити результати наукового дослідження або технічних розробок, успішний навчальний процес тощо.

Інтерактивний плакат- електронний освітній засіб нового типу

Інтерактивний плакат — це електронний освітній засіб нового типу


В сучасному інформаційному світі виникає потреба постійно шукати нові діючи засоби навчання, які допоможуть підвищити рівень засвоєння навчального матеріалу, зацікавити учнів, підвищити пізнавальну та стимулювати розумову активність учнів. Реалізація діяльнісного підходу в сучасній освіті вимагає від вчителя нових форм організації пізнавальної діяльності учнів, а саме самоосвітньої дяльності з відкриттям нових знань. Мова йде про активне та інтерактивне навчання при якому субєктами взаємодії є не лише учні та вчитель, а й інтерактивні засоби навчання, які готуються або підбираються вчителем. І одним із таких засобів стає  засіб популярний серед сучасних інформаційних технологій - інтерактивний плакат.

Graph Sketch - простий онлайн генератор графіків елементарних функцій

Graph Sketch - онлайн генератор графіків елементарних функцій


GraphSketch - мабуть, найпростіший і зручний онлайн-генератор графіків, який можна рекомендуватим використовувати навіть на самому початку вивчення графіків функцій.

Сервіс для спільної роботи в "хмарах" Microsoft OneNote Online.


Сьогодні нові інформаційні технології - невід’ємна частина нашого життя. Маючи в своєму розпорядженні комп'ютер, можна інтенсифікувати процес навчання, зробити його більш наочним і динамічним, формувати уміння працювати з інформацією, готувати особистість "інформаційного суспільства", формувати дослідницькі уміння, розвивати комунікативні здібності. Це забезпечує швидке і міцне опанування навчального матеріалу, розвиває пізнавальні здібності та розумові якості учнів, сприяє активізації їх пізнавальної діяльності.

Використання пазлів в навчальному процесі

Використання пазлів при вивченні математики

 

Давно хотіла написати допис про пазли та про можливе використання іх при вивченні математики.
Пазл в перекладі з англійської означає – головоломка, загадка.
Часто зустрічаюсь в Інтернеті та на сервісах, де можна створити такі головоломки з написанням цього слова з двома літерами «ПАЗЗЛ»
  - це невірно. Хоча загальних правил запозичення і не існує, все ж, варто приймати той варіант, який простіше в вимові та написанні. У нас немає жодного запозиченого слова, де подвійні приголосні були б перед іншою приголосної. В англійській мові подвійні приголосні виконують функції відмінні від функцій в українській мові. Зокрема, для збереження закритого складу. Багато слів запозичувалися, мабуть,виходячи з позиції графічної схожості. Таке ж написання вважається правильним в «Тлумачному словникові іншомовних слів.»-М.: Ексмо, 2008. КРИСІН Л. П.

Калькулятори "Золотого перерізу"

Багато з вас, напевно, будуть здивовані, коли дізнаються, що логотип всесвітньо відомої компанії Apple, створений на основі закономірностей "золотого перерізу":



Золотий переріз - співвідношення двох величин, що дорівнює  1,618033988749895 ≈ 1,618, відоме ще, як "божественна пропорція", настільки часто зустрічається в живій природі, що є, по-суті, однією з найважливіших закономірностей природи. Також золотий переріз з глибокої давнини знаходить широке застосування у практичній діяльності людини: золотий перетин - одна з простих математичних закономірностей, які є визнаними канонами в образотворчому мистецтві, архітектурі, веб-дизайні. Мабуть тому наукові роботи школярів на тему "золотого перерізу" одні з найпопулярніших на щорічних конкурсах МАН.


Цікавий сервіс для побудови на 3-D папірі

Цікавий сервіс  http://www.robocompass.com/ , який пропонує вчити і вчитися, будувати  геометричні візерунки, конструкції перетворень і мозаїк так само, як ви користуєтесь лінійкою і транспортиром. 

Robocompass це програма, яка дозволяє користувачам вводити команди, а потім перетворити ці команди в анімовану побудову, яка створюється за допомогою циркуля і лінійки . Що ще є добрим у цьому  додатку так це те, що додаток має 3D-середовище, яке дозволяєкористувачеві переглядати побудову в будь-який перспективіКонструкції в Robocompassможуть бути збережені в диску Google і можуть бути вбудовані в веб-сайти. 
Ви можете використовувати мишу-ролик для збільшення і зменшення масштабу будівництва, або перетягнути вікно, щоб змінити перспективу. Ви також можете повернутися до режимуперегляду або використовувати повний екран за допомогою кнопок справа.



На мій погляд, це дуже цікавий додаток для вчителів математики
Нижче можна переглянути деякі побудови, створені у цьому додатку. (якщо не буде видно анімованої побудови, то спробуйте перезавантажити сторінку.)
Велика галерея знаходиться на сайті   http://www.robocompass.com/.